Přejít do menu

PRŮMYSLOVÉ POČÍTAČE


Průmyslové počítače

    Nedílnou součástí moderní automatizace jsou průmyslové počítače. Ty se pomalu, ale jistě začínají vyskytovat v rozmanitém spektru aplikací.

    Nabízíme zkušenosti s výběrem a použitím průmyslových počítačů pro zakomponování do vaší aplikace. Máme přehled o nabídce jednotlivých výrobců i praktické zkušenosti. Můžeme ušetřit spoustu času s výběrem.

    Podle požadavků na výkon, rozměry, povolené tepelné vyzařovaní, operační systém a další proměnné realizujeme řešení přímo na míru.

    Zkušenosti s vývojem periferií pro nasazení se SBC (Single-Board-Computer), designem nosných desek (baseboardů) pro průmyslové počítačové moduly (COM, Q7, atd.), poradenství při výběru přispívají k rychlé realizaci kompletních „from-the-box“ řešení.


Embedded operační systémy

    Operační systémy jsou jedním z nosných prvků při aplikaci průmyslových počítačů. Embedded OS od společnosti Microsoft, konkrétně Windows XP Embedded ve verzi standard, jsou mocným nástrojem pro rychlé nasazení systému do průmyslového počítače.

    Jak to funguje? Jednoduše ladíte softwarovou aplikaci na vašem desktopu pod konvenčními Windows. Ta pak bude plně kompatibilní s Embedded Windows v průmyslové aplikaci.

    V čem je tedy výhoda Embedded Windows? Je upraven přímo pro použití s konkrétním počítačem ve vaší aplikaci nemá žádné zbytečné komponenty, které jsou nepotřebné. Touto metodou dojde k značné redukci velikosti operačního systému a je možné se dostat na velikosti okolo 200MB s klasickým grafickým rozhraním. Další výbornou věcí jsou specifické modifikace, které v desktopové verzi Windows nenaleznete ať již jsou to různé ochrany proti zápisu a další užitečné funkce.

 


 
© 2003-2010 Elesys   |   Sitemap   |   Poslední aktualizace: 19.10.2010